34. EKSTEMPORE OŠ ŠEMPAS

V petek, 4. 10. 2024, smo se z izbranimi devetošolkami udeležili 34. ekstempora, ki ga organizira OŠ Šempas. Letos smo bili vabljeni v Osek, da spoznamo tudi druge krajevne skupnosti, ki spadajo v njihov šolski okoliš. Učenke so ustvarjale v družbi približno petdesetih učencev in dijakov iz 11 osnovnih in 2 srednjih šol.  Nastala dela z motivom »Oseške gase«, v katerih so naše učenke že preizkušale na novo osvojeno znanje o linearni perspektivi, so na ogled v šoli v Šempasu. Likovno druženje si bomo zapomnili po gostoljubju organizatorjev in prijaznosti vaščanov Oseka, s katerimi smo pokramljali med iskanjem primernega motiva po vaških gasah. Našim učenkam čestitamo za kulturno zastopanje naše šole!

TEDEN KULTURNE DEDIŠČINE V BUDANJAH

Na Podružnici v Budanjah smo z učenci sodelovali pri projektu Teden kulturne dediščine v organizaciji Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije. V času razširjenega programa smo z učenci spoznavali zgodbe naših prednikov. Pripovedovanje zgodb je imelo včasih svoje mesto med hojo po opravkih, ob skupnem delu ali pa ob večerih, ko je bilo delo zunaj postorjeno. Starejši ljudje so z zgodbami svoje znanje prenašali na mlajše rodove, ob anekdotah ali zgodbah o vaških posebnežih, pa so se tudi zabavali. Vse to je krepilo medsebojne odnose in povezovalo ljudi med seboj.

Učenci so prisluhnili zapisanim zgodbam in legendam iz naših krajev, ki jih je zbral in uredil Franc Černigoj v svojih knjigah Javorov hudič, Mož in čemerika ter Nace ima dolge tace. Tako smo spoznali zakaj je na Gori in Krasu veliko kamenja, kako je nastalo Otliško okno, kako se po starem imenujejo prebivalci sosednjih vasi itd. Svoje znanje bomo z veseljem delili naprej tudi vam, če si le vzamete čas in nam prisluhnete. 😊

PODROČNO EKIPNO ATLETSKO TEKMOVANJE

V torek, 1. oktobra je potekalo na stadionu v Novi Gorici področno ekipno atletsko tekmovanje osnovnih šol za učence in učenke letnik 2010 in mlajši. Tekmovanja sta se udeležili tudi obe ekipi naše šole. Vsak tekmovalec je po svojih zmožnostih in z uspešnim nastopom prispeval k osvojenim točkam za ekipno uvrstitev.

Včeraj je bil dan za doseganje vrhunskih rezultatov.

Ekipa učenk je dosegla 1. mesto izmed 11 osnovnih šol in se tako uvrstila na državno ekipno atletsko tekmovanje, ki bo v četrtek, 10. oktobra v Mariboru. Z 13911 točkami so dokazale, da so med najboljšimi.

Prav tako pohvala ekipi učencev za osvojeno 6. mesto in 13692 točk, kar je prav tako odličen rezultat v močni konkurenci.

Iskrene čestitke vsem učenkam in učencem za njihov trud in uspešen nastop. Vsak prispevek k ekipnemu uspehu je pomemben in vreden pohvale. Naj bo ta dosežek spodbuda za nadaljnje športne podvige in vztrajnost v prihodnjih izzivih.

Pomoč pri težavi z aplikacijo MojaMalica

Spoštovani starši!

Prejeli smo več poročil o težavah z delovanjem aplikacije MojaMalica na mobilnih napravah. Prejeli smo navodila za odpravo težav, ki jih lahko najdete na tej povezavi: https://ossturje2020.splet.arnes.si/files/2024/10/Navodila-za-reseavnje-napake-pri-prijavi-v-MojaMalica.pdf

Priporočajo, da aplikacijo uporabljate tudi na računalniku ali drugi napravi, če naletite na težave. Prav tako svetujejo uporabo brskalnika Google Chrome ter dosledno uporabo istega spletnega brskalnika za zagotovitev nemotenega delovanja.

Hvala za vaše razumevanje.

LIKOVNI EKSTEMPORE V KOPRU

V torek, 24. 9. 2024, so se izbrane učenke udeležile 13. državnega likovnega ekstempora Gimnazije Koper. Ustvarjale so v družbi približno stotih učencev in dijakov osnovnih in srednjih šol ter v sodelovanju z mentorji in bivšimi dijaki Gimnazije Koper. Nastala dela z motivom »Preživetje« so na ogled v razstavnih prostorih Gimnazije Koper. Organizatorjem se zahvaljujemo za prijetno likovno druženje, našim učenkam pa za kulturno zastopanje naše šole!

Naša vizija

Naše poglavitno poslanstvo je kakovostno vzgojno izobraževalno delo.
Prednostna naloga pa skrb za dobre medosebne odnose
na vseh ravneh (učenci, starši, učitelji)
z željo, da bi se vsakdo med nami dobro počutil.