Učenci 4. in 5. razreda OŠ Šturje smo v tednu otroka pod vodstvom kustosinj in kustosa Goriškega muzeja ter predstavnico Pilonove galerije raziskovali industrijsko dediščino v naši okolici. Preko delavnic smo spoznavali industrijo ter življenje nekoč in danes. Učenci so v prostorih krajevne skupnosti, preko življenja Vena Pilona in njegovih umetniških del, iskali razlike ter primerjali čas naših dedkov in babic z današnjim časom. Z zanimanjem smo pokukali v muzejski kovček, v katerem so se skrivali stari predmeti. Za nekatere od njih smo slišali prvič in zanimivo je bilo izvedeti, kako so te predmete uporabljali. Obisk smo zaokrožili s sprehodom do Fructala, Mlinotesta, Tekstine; industrije, ki se je ohranila do danes. Zelo smo se razveselili sladkega presenečenja, ki ga je za nas darovalo podjetje Mlinotest. Ob vrnitvi v šolo pa smo se z navdušenjem igrali namizne igre, ki so nam jih poklonili v Goriškem muzeju.