V petek, 4. 10. 2024, smo se z izbranimi devetošolkami udeležili 34. ekstempora, ki ga organizira OŠ Šempas. Letos smo bili vabljeni v Osek, da spoznamo tudi druge krajevne skupnosti, ki spadajo v njihov šolski okoliš. Učenke so ustvarjale v družbi približno petdesetih učencev in dijakov iz 11 osnovnih in 2 srednjih šol.  Nastala dela z motivom »Oseške gase«, v katerih so naše učenke že preizkušale na novo osvojeno znanje o linearni perspektivi, so na ogled v šoli v Šempasu. Likovno druženje si bomo zapomnili po gostoljubju organizatorjev in prijaznosti vaščanov Oseka, s katerimi smo pokramljali med iskanjem primernega motiva po vaških gasah. Našim učenkam čestitamo za kulturno zastopanje naše šole!