Medgeneracijsko sodelovanje in povezovanje

Zavedamo se, da stari starši s svojimi življenjskimi in delovnimi izkušnjami lahko veliko pripomorejo k razvoju svojih vnukov. Zato v našem vzgojno izobraževalnem procesu dajemo mesto tudi njim.

Že leta 2009 smo na šoli uvedli medgeneracijsko sodelovanje in povezovanje, ko smo skupaj z Društvom upokojencev Ajdovščina organizirali izmenjavo znanja. Naši učenci so učili stare starše in ostale upokojence računalniških veščin, skupina upokojenk pa je na šoli vodila krožek ročnih del za otroke.

Vsako leto s posameznimi točkami sodelujemo na njihovih kulturnih prireditvah, v Budanjah učenci skupaj s starimi starši že tradicionalno postavljajo mlaj pred prvomajskimi prazniki.

Letos smo se še bolj aktivno vključili tudi v sodelovanje z Domom upokojencev Ajdovščina.

Naša vizija

Naše poglavitno poslanstvo je kakovostno vzgojno izobraževalno delo.
Prednostna naloga pa skrb za dobre medosebne odnose
na vseh ravneh (učenci, starši, učitelji)
z željo, da bi se vsakdo med nami dobro počutil.